Seriál: Prečo si vybrať Baby Balance pre 3-5 mesačné bábätko

Seriál: Prečo si vybrať Baby Balance pre 3-5 mesačné bábätko?

Keď sa dieťatko narodí a postupne sa zlepšuje jeho schopnosť komunikácie a interakcie so svetom, asi každá mamička, či ocko neustále pozoruje svoje dieťatko, ako napreduje a teší sa z jeho pokrokov. No asi každej z nás občas vŕta hlavou, či ho správne držím? Prečo sa zlostí? Nechce sa mu byť na brušku? Ešte sa nepretáča? Nesadá si príliš skoro? A mnoho a mnoho ďalších otázok, z ktorých na mnohé dokážeme odpovedať spoločne na skupinových cvičeniach.

Najmä v prvom roku života si dieťatko robí základ pre celý svoj budúci život. Správnou manipuláciu a vzorovaním pohybov v kvalite, mu vieme pomôcť, aby sa vyvíjalo aj naďalej správne, doposilňovať svalové partie, postupne sa socializovať (dieťatko, ale aj mamka občas potrebuje vypadnúť z denného stereotypu), ako uchopovať hračky a cibriť jemnú motoriku, ako dieťatku spríjemniť deň rôznymi pre vás oboch príjemnými aktivitami, ako si postupne uvedomovať svoje telíčko napríklad hladkaním,….

Spoločnými aktivitami taktiež upevňujeme puto emocionálne puto medzi rodičom a dieťatkom.

Naučíme sa rôzne spôsoby správneho nosenia, dvíhania, či kladenia dieťatka. Ako pretáčať dieťatko na bruško a späť, kam mu podávať hračku, keď chceme podporovať napríklad šikmé bočné vzpriamenie, ako má dieťatko správne ležať na nie len na brušku, ale aj na chrbátiku.